Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Министерот Филипче наместо за здравјето на граѓаните се грижи за градежниот бизнис

Неколку дена по ред стапката на заразени во однос на бројот на тестирани е над 10%. Состојбата станува алармантно, а од министерот Венко Филипче нема ни трага ни глас.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close