0_Македонија.ПорталПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев на чело економски потона

Со Владата предводена од СДСМ имаме историски најголем пад на БДП од 12.9%. Со Заев добивме одлив наместо прилив на инвестиции, помала наплата на даноци и 40.000 невработени граѓани.

Скопје, 11 септември 2020 

Со Владата предводена од СДСМ имаме историски најголем пад на БДП од 12.9%.

Со Заев добивме одлив наместо прилив на инвестиции, помала наплата на даноци и 40.000 невработени граѓани.

Додека европските земји во пандемија ја намалија струјата, и нудат помош за граѓаните, Зоран Заев и мафијата на власт ја покачија струјата за да ги полнат сопствените џебови.

Македонија со СДСМ доби пропадната банка. Стотици штедачи се оставени без своите пари.

Поради лошите мерки на власта се затвораат конфекции, секојдневно се отпуштаат работници во текстилната индустрија, а компаниите се пред банкрот.

Заев лаже дека се бори против криминалот, тој единствено го прави!

Владата, мафијата и криминалот, кои имаат едно имe време е да паднат. Или мафија, или Македонија.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

__________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки

Back to top button
Close
Close