Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија со Заев и Филипче оди кон ломбардиско сценарио

Македонија со Заев и Филипче оди кон ломбардиско сценарио. Нов ден нови црни бројки од корона епидемијата. Во последното деноноќие регистрирани се 862 новозаболени и 14 нови починати, а бројот на активни случаи се искачи на околу 8.500 лица.

Back to top button
Close
Close