Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Како првите четири така и петтиот пакет на мерки ќе биде употребен за поткуп и крадење на власт

Од ветените 1.2 милијарди евра помош, власта даде само 340 милион евра кон граѓаните и стопанството. Но и тие мерки беа искористени за поткуп и купување на избори. Како што наведува и фондацијата Херитаге буџетот се користи за поткуп! И затоа Македонија бележи пад на сите меѓународни листи за корупција и е во друштво со земји како Лесото и Монголија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close