Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Христијан Мицкоски на ТВ дуел го разобличи хаотичниот Заев, доаѓа крајот на “трас трас” судството

.Мицкоски на ТВ дуел го разобличи Заев пред целата јавност.

Скопје, 29 февруари 2020 

Факти на денот:

1.Мицкоски на ТВ дуел го разобличи Заев пред целата јавност.

2.Анкетите покажуваат доминација на Христијан Мицкоски во ТВ дуелот со Зоран Заев.

3.Ќе дојде крајот на “трас трас” судството и Зоран Заев и СДСМ ќе одговараат за сите направени криминали.

4.Христијан Мицкоски и членови на Извршниот комитет на работна средба со претставници од фондацијата ,,Конрад Аденауер”.

5.ВМРО-ДПМНЕ ќе основа министерство за енергетика и минерални суровини.

6.Битолската зоолошка градина запоставена. Животните едвај преживуваат.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

_________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Back to top button
Close
Close