Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните живеат во сиромаштија, нема капитални инвестиции

Скопје, 29 август 2021  За само една година над 60.000 македонски граѓани за една година останаа без работа, илјадници се со намалени плат, додека 5.600 фирми се затворени заради криминалните и корумпирани политики на СДСМ и Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close