Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата тоне, народот осиромашува, ама затоа во СДСМ не чувствуваат криза

Богданка Кузеска и СДСМ очигледно ги носат розевите очила на Заев. Наместо за работниците парите во државата завршија кај мафијата на власт. Затоа народот нема за леб, а Заев јаде со златни лажици. Дека не им е грижа за работниците покажува фактот што 55 илјади лица ги оставија без работа, а уште 50 илјади нередовно земаат плата. Самиот Заев кажа дека ќе ги остави малите компании кои едвај преживуваат да пропаднат, а тој целиот акцент ќе го ставел на локомотивите, веројатно мислејќи на семејните компании и фирмите блиски до власта. Ете до каде оди неодговорноста на власта на Заев и СДСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close