Оригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Дваесет илјади деца немаат услови да добијат било какво знаење

СДСМ го одбележа меѓународниот ден на образованието со 20 илјади ученици кои не добија знаење, затоа што немаат компјутери, додека Заев се луксузира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close