Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска со нејзините платеници туркаат штетна реформа за да го крахираат образовниот систем

Платените професори прават дополнителна штета фалејќи ги штетните реформи на Мила Царовска. Со фалење на штетни реформи, овие платеници на Царовска ќе предизвикаат крах на образовниот систем. Мила Царовска со своите платеници е во обид да ја убедат јавноста дека нејзините реформи се за доброто на учениците. Царовска нема чувство на одговорност и за поширока дебата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close