Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска да им објасни на наставниците зошто го намалува критериумот за квалитет

ВМРО-ДПМНЕ многу пати ги има јавно коментирано сите недоследности и недостатоци како на новата Концепција за реформи во основното образование  така и на законите кои МОН ги предлага за усогласување со неа. Одговори на наставниците им должи Мила Царовска, не ВМРО – ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close