Оригинални текстовиПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска да ги поддржи измените на законот и да покаже разбирање за проблемите на матурантите

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог закон за измени и дополнување на Закон за средно образование. Овој предлог закон е производ на барањата на матурантите, кои беа разгледани на заедничката средба помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и матурантите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close