0_Web_Насловна-слајдерMakedonija.SlajderПолитикаПолитички партии

ВМРО-ДПМНЕ бара локалните избори да се одржат на 17 октомври

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски коментирајќи ја изјавата на премиерот Зоран Заев за датумот на локалните избори, на денешната прес-конференција истакна дека тие не се определуваат по желба на било кој политичар. Тој рече дека ВМРО-ДПМНЕ очекува партиите да го почитуваат законскиот и уставен рок на 17 октомври да се одржи првиот круг од локалните избори.

Back to top button
Close
Close