0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

ВМРО – ДПМНЕ бара јавна дискусија за Законот за државјанство, Талевски ги обвинува за опструкции

Со процедуралните дискусии на седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност, со барање за јавна расправа за Законот за државјанство, ВМРО – ДПМНЕ има цел да кочи и да опструира и продолжува нивното лицемерното однесување  и лажно душегрижништво, изјави за МИА претседателот на Комисијата Миле Талевски, по дадената пауза на седницата на Комисијата на чиј дневен ред единствена точка е Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за државјанство , по скратена постапка, во второ читање.

Back to top button
Close
Close