Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: 36 дејности се изоставени од предлогот на СДСМ за неработен ден недела, над 40.000 луѓе се дискриминирани

Недела како неработен ден треба да претставува голем исчекор кон унапредување на работничките права. Ова е нешто за кое ВМРО-ДПМНЕ се залага, но пред се како можност за подобрување на благосостојбата на работниците во земјава и подобро балансирање на професионалниот и приватниот живот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close