0_Спорт.ПорталОстанато

Влхова триумфираше во Светскиот куп во скијање

Петра Влхова го освои денеска шестото место во трката во слалом во швајцарскиот центар Ленцерхајд, што на словачката скијачка и беше доволно за освојување на големиот кристален глобус во Светскиот куп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close