Svet.SlajderСветСвет.Портал

Властите на Индонезија загрижени од „бејби-бум“ во време на епидемијата

Агенцијата за планирање семејство очекува дополнителни 400.000 раѓања како резултат на мерките за изолација што ограничија пристап до контрацепција.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close