0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Власта очекува видливи ефекти во економијата уште во првиот квартал и најавува 23 милијарди денари за капитални инвестиции

Владата очекува ефектите од нејзините мерки за стаблизација на економијата да станат видливи уште во првиот вртал од годината, а од владејчката СДСМ стигнуваат најави за вложување на околу 23 милијарди денари во капитални инвеситции во текот на 2021-та.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close