0_Македонија.ПорталПолитика

Владите на Северна Македонија и Србија постигнаа договор за донација на 40.000 вакцини „Спутник В“

Владите на Северна Македонија и на Србија постигнаа договор за донација на 40.000 вакцини „Спутник В“, од кои првата количина од 20.000 дози од компонентата 1 пристигна денеска, соопшти владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close