Svet.SlajderСветСвет.Портал

Владеачката ФЛН партија во Алжир победи на парламентарните избори

Владеачката партија во Алжир, Националниот ослободителен фронт (ФЛН), победи на парламентарните избори што се одржаа во саботата, соопшти вечерва Независната изборна комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close