0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Да се спроведе јавна расправа за новиот концепт за основно образование, историјата не се укинува, заклучи Владата

Да се спроведе исцрпна јавна расправа со активно учество на Министерството за образование и наука и на Бирото за развој на образованието, и низ максимално инклузивен процес на сите засегнати страни да се дојде до најдобри решенија и висока согласност за најавениот концепт за основно образование, е заедничкиот заклучок од седницата на Владата, по презентацијата на Нацрт-концепцијата за основно образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close