Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталВидео изјаваЕкономија

Владата работи на надминување на проблемот со намалените државни резерви на нафта

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска изјави дека Владата работи на изнаоѓање на решение за ситуацијата со намалените државни резерви на нафтени деривати и оти нема да дозволи ситуацијата да стане алармантна. 

Back to top button
Close
Close