0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Владата предложи намалување на судската такса за физичките лица

Владата на денешната седница предложи намалување на судската такса за физичките лица за седум пати.

Скопје, 9 септември 2020 (МИА) – Владата на денешната седница предложи намалување на судската такса за физичките лица за седум пати.

-На денешната седница Владата одлучи да ја предложи измената на Законот за судските такси со која максималната судска такса за физичките лица се намалува за седум пати (Од 48.000 денари на 6.000 денари). Работиме во интерес на граѓаните за да ја направиме правдата подостапна, напиша на својот Фејсбук профил министерот за правда Бојан Маричиќ. дма/лв/

Back to top button
Close
Close