0_Македонија.ПорталПолитика

Владата попладнево ќе одржи седница

Владата на Република Северна Македонија попладнево ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

Скопје, 22 јуни 2020 (МИА) – Владата на Република Северна Македонија попладнево ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

За заклучоците од седницата, владината прес-служба ќе информира со соопштение по нејзиното завршување. сст/са/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close