Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Владата одобри Меморандум за соработка за изградба на автопатски делници од Коридорите 8 и 10

Владата денеска на 59-та седница го одобри текстот на Меморандумот за разбирање помеѓу со компанијата „Бехтел и Енка“ за соработка за проектна подготовка и изградба на автопатските делници Тетово-Гостивар-Букојчани и Требеништа-Струга-Ќафасан од Коридорот 8, како и изградба на автопатската делница Прилеп-Битола од Коридорот 10.

Back to top button
Close
Close