0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово

Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување.

Скопје, 25 април 2020 (МИА) – Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово, соопшти Дирекцијата за заштита и спасување.

Дирекцијата во текот на вчерашниот ден ги дистрибуираше маските кои ќе им бидат поделени на граѓаните.

-Граѓаните на РСМ да ги почитуваат мерките за носење заштитни маски, да се почитува физичката дистанца и да се оддржува лична хигиена, апелира Дирекцијата за заштита и спасување. мч/мд/

Back to top button
Close
Close