0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Владата на седница ќе решава за антиковид-мерките

Владата денеска во 12 часот ќе ја одржи редовната 75-та седница на која ќе биде разгледан Записникот од 39-тиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, одржан вчера, во кој се вклучени измени на мерките за заштита на Комисијата за заразни болести, предложени на 28 мај.

Back to top button
Close
Close