Свет

Владата на национално единство на Либија доби поддршка од Парламентот

Либискиот парламент го потврди денеска мандатот на владата на национално единство, предводена од премиерот Абдул Хамид Дбеибах, која е дел од планот на ОН за решавање на долгогодишниот хаос и насилство во оваа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close