БалканДописници Свет

Владата на Косово негира дека Курти во Брисел ќе се сретне со Вучиќ

Владиниот портпарол Прпарим Криезиу изјави за медиумите дека Курти во Брисел ќе има средби со претставници на Европската унија, но не и со Вучиќ, за кого исто така има најави дека ќе престојува таму во текот на идната недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close