Svet.SlajderСветСвет.Портал

Владата на Калифа Хафтар го поздрави договорот за обединување на Либија

Владата на Либиската национална армија, на генералот Калиф Хафтар, која раководи со источниот дел од поделената Либија, го поздрави вчерашното соопштение од новата привремена влада дека ќе ја обедини земјата, но додаде дека ќе ја отстапи власта само доколку тоа го одобри нивниот парламент, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close