Svet.SlajderСветСвет.Портал

Владата на Бајден планира санкции кон Северна Кореја и Русија

Владата на американскиот претседател Џо Бајден може да воведе нови санкции за Северна Кореја, но и за Русија, изјави американскиот државен секретар Антони Блинкен во интервју во кое го критикува поткопувањето на автономијата на Хонг Конг од страна на Кина и предупредува на заканата од иранската нуклеарна програма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close