0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштествоПолитика

Владата има механизми за состојбата со Ковид-19, нема да носиме одлуки кои ќе и штетат на економијата, порача премиерот

Лично јас не сум поддржувач на затворање, на полициски часови, но сум пддржувач на сето тоа што ќе може да ограничи можност за ширење на заразата од коронавирусот. Верувам дека ќе бидеме мудри, а и многу често учиме и споделуваме искуства од другите земји, истакна денеска премиерот Зоран Заев при обиколката на претоварна станица во Скопје, каде се одложуваат стари печки и други нееколошки грејни тела, прашан за следните мерки кои треба да се превземат во однос на зголемените бројки од заразени со коронавирусот.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close