0_Web_Насловна-слајдерБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Владата го повлече од собраниска процедура Предлог-законот за утврдување на правен статус на бесправно изградени објекти

Владата на денешната редовна 74-та седница врз основа на известувањето за спроведените активности поднесено од Министерството за транспорт и врски донесе Одлука за повлекување на Предлог-законот за утврдување правен статус на бесправно изградени објекти, кој се наоѓа во собраниска процедура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close