0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderЕкономијаПолитика

Владата ги утврди законите за имплементација на четвртиот пакет мерки

Владата на денешната 14-та седница го утврди Предлог-законот за финансиска поддршка на работодавачите погодени од здравствено економската криза предизвикана од вирусот Ковид-19, за исплата на платите за октомври, ноември и декември 2020 година.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close