0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Владата ги усвои измените со кои ќе се регулираат цените за лекување на ковид пациенти во приватните болници

Владата ги усвои измените на Законот за здравствена заштита со кои ќе се регулираат цените во приватните болници за хоспитализација на болните од Ковид-19. Измените, како што вечерва соопшти владината прес-служба, ќе бидат испратени на усвојување во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close