0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Владата ќе решава за укинување на полицискиот час и ограничениот број гости на прослави и на забраната за концерти и забави

Од утре целосно укинување на полицискиот час и на ограничувањето од максимум 100 гости на свадби и прослави, како и да се дозволи организација на настани, концерти и забави во клубовите и локалите само на отворено, со капацитет до максимум 50 отсто од објектот и не повеќе од 1000 лица, се новите препораки кои вчера ги донесе Комисијата за заразни болести, ги прифати Главниот координативен Ковид-19 кризен штаб, а се очекува денеска на седница да ги усвои Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close