0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ќе одржи седница

Владата на Република Северна Македонија денеска со почеток во 15 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

Скопје, 23 јуни 2020 (МИА) – Владата на Република Северна Македонија денеска со почеток во 15 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска.

За заклучоците од седницата, владината прес-служба ќе информира со соопштение по нејзиното завршување. мс/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close