0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ќе одржи 37-ма седница

Владата денеска ќе ја одржи 37-мата седница на која, на предлог на Министерството за финансии, меѓу другото, ќе го разгледа Предлог-законот за буџети, како и Информацијата за напредок во имплементацијата на Проектот за подобрување на општинските услуги заклучно со септември 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close