0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Владата ќе го промовира проектот за фотоволтаични системи

Владата денеска ќе го промовира проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи.  Проектот е имплементиран од страна на Министерството за финансии со средства од ЕУ за развој на руралната инфраструктура, во соработка со Светската банка,

Скопје, 6 декември 2019 (МИА) – Владата денеска ќе го промовира проектот за проектирање и поставување на фотоволтаични системи.
Проектот е имплементиран од страна на Министерството за финансии со средства од ЕУ за развој на руралната инфраструктура, во соработка со Светската банка, како посебен сегмент за ИПА рурални инвестиции во рамки на проектот за подобрување на општинските услуги.
На настанот, како што е најавено, ќе се обратат премиерот Зоран Заев и министерката за финансии Нина Ангеловска. бак/са/

Back to top button
Close
Close