0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ќе ја одржи 68-мата седница

Владата денеска преку видеоконференциска интернет врска ќе ја одржи редовната 68-ма седница на која ќе биде разгледуван записникот од триесет и петтиот состанок на Главниот координативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, одржан на 3 мај 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close