0_Македонија.ПорталПолитика

Владата ќе ја одржи 55-тата седница

Владата на Република Северна Македонија денеска со почеток во 12:00 часот ќе ја одржи 55-тата седница. 

Скопје, 19 мај 2020 (МИА) – Владата на Република Северна Македонија денеска со почеток во 12:00 часот ќе ја одржи 55-тата седница.

Седницата, како што информираат од владината прес-служба, ќе се одржи така што како и до сега ќе бидат почитувани протоколите за превенција и заштита од коронавирусот КОВИД-19.
За заклучоците од седницата ќе информираат од владината прес-служба со соопштение, по нејзиното завршување. аа/

Back to top button
Close
Close