0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерМакедонија.Слајдер

Владата донесе Фискална и Стратегија за управување со јавниот долг за периодот 2022-2024

Фискална стратегија, како и Стратегијата за управување со јавниот долг на Република Северна Македонија за 2022-2024, со изгледи до 2026 година, се усвоени на денешната седница на Владата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close