0_Македонија.ПорталОпштински вестиПолитика

Владата даде согласност за префрлање на вишок средства за блок донации на сметката на Општина Куманово

Владата на вечерашната 73-та редовна седница, одржана видеоконференциска врска, го разгледаа Барањето за согласност за префрлање на вишок средства од сметката за блок дотации на сметката на основниот Буџет на Општина Куманово за 2021 година и даде согласност по Одлуката за одобрување префрлање на вишокот средства.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close