0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Влада: Софтверот за сообраќај е набавен низ регуларна јавна набавка

Владата вечерва соопшти дека набавката на софтверот за контрола на просечната брзина на возилата во сообраќајот е спроведена со сите детални процедури низ отворена и јавна тендерска постапка. Во соопштението се наведува дека при набавката на софтверот не е прекршена ниту една процедура за јавни набавки и не е констатиран никаков конфликт на интерес.

Back to top button
Close
Close