0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Влада: Без релевантни податоци од пописот не ќе може да се креираат јавни политики и земјата ќе остане надвор од главните текови за поддршка

Без релевантни податоци кои се очекуваат од пописот не само што нема да може да се креираат политики за одржлив развој, туку ќе станеме и земја надвор од главните текови за поддршка, наведува Владата денеска во соопштение.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close