0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Влада: Ажурирани протоколите за заштита од Ковид-19

Протоколите што ги опфаќаат мерките и препораките за заштита и превенција од Ковид-19, согласно одлуките на Владата на Република Северна Македонија, се дополнети и ажурирани со последните усвоени измени и дополнувања со кои се регулираат повеќе области.

Back to top button
Close
Close