0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Вкупно 65 санкции за возење под дејство на алкохол

Вкупно 65 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол на територијата на целата држава се санкционирани во текот на вчерашниот ден. Од нив најмногу на територија на СВР Битола – 12, како и на СВР Велес и СВР Куманово - по 10.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close