ОпштествоХроникаХроника.Портал

Вкупно 254 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 254 возачи. Од нив, 24 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возилa се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Штип – 54, а потоа на територија на СВР Скопје - 51, на територија на СВР Куманово – 43...

Back to top button
Close
Close