ОпштествоХроникаХроника.Портал

Вкупно 119 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, при што санкционирани се 119 возачи.

Back to top button
Close
Close