0_Спорт.ПорталОстанато

Виз ер Скопски маратон првпат квалификациски за СП

Трката на Виз ер Скопскиот маратон што ќе се одржи на 10 мај 2020 година првпат ќе биде квалификациска трка за светско првенство за старосни категории под капата на „Abbott World Marathon Majors“.

Back to top button
Close
Close