Дописници МКДОпштински вести

Високите температури го преполовија снегот на планините во кичевско

Невообичаено високите температури за месец февруари, кои деновиве владеат во земјава, придонесоа драстично да се намали белата покривка на планините во кичевско, и пред почетокот на пролетта на планинските врвови да остане сосема малку снег, што ќе придонесе реките да бидат попразни а водоснабдувањето покритично.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close